W dniach 15-20 września 2020 roku odbył się drugi w tym roku kurs instruktora wrotkarstwa w Poznaniu. Finalnie na szkolenie przyjechało 23 uczestników z różnych zakątków Polski: Straszyn, Kraków, Działdowo, Swarzędz, Bydgoszcz, Skórzewo, Szczecin, Wrocław, Tomaszów Mazowiecki, Rzepin, Jędrzejów, Konin, Skawina, Zielona Góra, Toruń, Białystok, Poznań. Kurs trwa 6 dni, w tym:

  • 5 dni intensywnej praktyki i wykładów,
  • wyczerpujący dzień egzaminów.

Zajęcia są prowadzone codziennie przez 10 godzin od 8:00-18:00 z małymi przerwami na posiłki. To intensywne, ale zarazem bogate w doświadczenie dni dla przyszłych instruktorów. Oprócz zajęć obowiązkowych, uczestnicy codziennie wieczorem ćwiczyli wybrane elementy. Ogromne brawa dla nich za wytrwałość, energię i pasję do rolek.

Certyfikat ukończenia kursu uzyskał każdy uczestnik. Wymogiem była obecność na wszystkich zajęciach. Legitymację instruktora otrzymują zaś osoby, które zdadzą pozytywnie egzamin pisemny oraz wszystkie bloki praktyczne.

Tytuł instruktora sportu wrotkarstwa PZSW otrzymało 14 nowych osób. Reszta uczestników:

  • 7 osób musi podejść do egzaminu poprawkowego z niezaliczonego bloku, wierzymy, że osiągną ten cel jak najszybciej,
  • 2 osoby nie podeszły do egzaminu, ale mamy nadzieję, że podejdą do kolejnego na następnym kursie.

 

W tym roku to już ostatni taki kurs, ale w roku 2021 również planujemy 2 takie wydarzenia: jeden w okresie wiosennym, a drugi w jesiennym. Cieszy nas duży zasięg kursów i coraz większe zainteresowanie sportami wrotkarskimi.

Jako Związek tworzymy ankietę dla uczestników i na podstawie jej wyników staramy się poprawiać i modyfikować kurs na lepszy. Kadra prowadzących jest niezmienna od kilku lat, w tym roku dołączył do nas Krystian Zarzeczny, który wraz z Piotrkiem Combrzyńskim postarają się przekazać jeszcze więcej wiedzy z zakresu freeskate’u i aggressive’u.  Dodatkowo od tego roku jest możliwość otrzymania certyfikatu ukończenia kursu w języku angielskim.

 

Podsumowując, gratulujemy 14 nowym instruktorom wrotkarstwa PZSW i trzymamy kciuki za pozostałych, by jak najszybciej dołączyli do tego grona!

Poniżej kilka zdjęć, a już wkrótce pojawi się filmik z całego tygodnia.