W roku 2020 odbyły się 2 edycje Kursu Instruktora Jazdy na Deskorolce organizowanego przez Polski Związek Sportów Wrotkarskich w Dąbrowie Górniczej na skateparku „SKATE ROOM”.

I edycja odbyła się w październiku (2-4.10 i 9-11.10), planowana była pierwotnie na maj 2020, ale z powodu pandemii nastąpiła zmiana terminu.

II edycja odbyła się w listopadzie (20-22.11 i 27-29.11).

Kursy deskorolki trwają 2 weekendy od piątku do niedzieli, w sumie 6 dni. W skład kursu wchodzi część ogólna i specjalistyczna.

  • Część ogólna (teoria): forma e-learingowa, kończąca się egzaminem. Zawiera wiedzę taką jak anatomia, fizjologia człowieka, pedagogika psychologia, metodyka prowadzenia zajęć, dietetyka, pierwsza pomoc itp.
  • Część specjalistyczna (teoria i praktyka): ćwiczenia i wykłady na skateparku, uczestnictwo w zajęciach doświadczonych instruktorów oraz praca własna kursanta.

 

W 2020 r. wzięło udział łącznie 29 osób (I tura -11 osób, II tura-18 osób). Kursanci przyjechali z całej Polski: Wrocław, Bartoszyce, Chrzanów, Kraków, Bytom, Rawicz, Grudziądz, Banino, Piotrków Trybunalski, Nysa, Katowice, Gdynia, Nowy Sącz, Poznań, Ząbkowice Śląskie, Gdańsk, Bielsko–Biała, Trzebina, Warszawa, Jastrzębie Zdrój, Łódź.

W pierwszej edycji z 11 osób zdało 6, a drugiej z 18 osób zdało 16. Dodatkowo 3 kursantów z pierwszej tury pojawiło się na poprawce podczas drugiego kursu i udało im się ukończyć szkolenie pozytywnie. Osoby, które zdadzą wszystkie egzaminy zostają tytułowanymi instruktorami jazdy na deskorolce licencjonowanymi przez PZSW. Otrzymują certyfikaty ukończenia oraz legitymację instruktora sportu.

Kursy Instruktora Jazdy na Deskorolce cieszą się coraz większą popularnością. Cieszy nas fakt, że zainteresowanie dyscypliną wciąż rośnie. W roku 2021 również planujemy organizację takich kursów, więc zapraszamy do śledzenia naszego profilu oraz Polish Skate Federation.

Dziękujemy za wsparcie: