W dniach 29 – 30 maja w Dusznikach Zdrój rozegrano drugą edycję zawodów “Pucharu Polski Vesmaco Cup – Dzieciaki na medal”. Zawody zgromadziły niemal 300 uczestników z całej Polski oraz Czech i Słowacji. Sporo problemów przysporzyła pogoda – sporo zamieszania wywołał deszcz, przez który były konieczne zmiany w programie, jak również spowodował znaczne przedłużenie pierwszego dnia zawodów. Z całą pewnością wpłynie to na zmiany regulaminowe w przyszłych edycjach zawodów, aby takich sytuacji uniknąć. Pomimo trudnych warunków i nie najwyższej temperatury powietrza atmosfera była gorąca o co zadbali zawodnicy i zawodniczki. Tak jak w poprzedniej edycji najliczniej obsadzoną kategorią były juniorki C i kadetki (odpowiednio 53 i 40 startujących), ponadto w zasadzie w każdej kategorii wiekowej byliśmy świadkami ciekawych i emocjonujących wyścigów. Wszystkie kategorie rozegrały zgodnie z programem po 3 wyścigi – zarówno sprinty jak i długie biegi, co pozwala na wszechstronny rozwój zawodników.

Wielkie gratulacje dla uczestników oraz organizatorów. Za 2 tygodnie czekają nas Mistrzostwa Polski na torze w Tomaszowie Lubelskim, a za miesiąc – ponownie w Dusznikach trzecia edycja naszego nowego cyklu.

Wyniki: kliknij TUTAJ.

Zdjęcia: wkrótce

Przypominamy o stronie poświęconej całemu cyklowi: kliknij TUTAJ.

Dziękujemy:

VESMACO

UKS Orlica 

Dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu