Rekordowe Mistrzostwa Polski

W dniach 11 – 13 czerwca w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Torowe Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej. Zawodom towarzyszyły Mistrzostwa Polski Mastersów oraz ogólnopolskie zawody dzieci – łącznie wystartowało ponad 400 zawodników i zawodniczek co jest rekordem frekwencji. Z całą pewnością biorąc pod uwagę rosnącą liczbę uczestników należy rozważyć zmiany organizacyjne w kolejnych latach tak, żeby ułatwić pracę wszystkim zaangażowanym tzn. trenerom, sędziom jak również samym organizatorom.

Trzydniowe zawody pomimo niesprzyjających prognoz pogody (które częściowo się potwierdziły) udało się w pełni przeprowadzić za co ogromne brawa dla gospodarzy. Najbardziej trudy zawodów odczuwały dziewczęce kategorie młodziczek i kadetek gdzie było zdecydowanie najwięcej startujących (przez co konieczne było więcej rund kwalifikacyjnych). Pomimo tych trudności poziom sportowy w tych kategoriach był bardzo wysoki i niezmiernie trudno “wskoczyć” w nich na podium.

Złotymi medalistami Mistrzostw Polski zostali:

 • Aleksandra Glamkowska (4) w seniorkach oraz Marek (3) i Mateusz Kania w seniorach
 • Nina Wrona (4) w juniorkach A oraz Filip Hawrylak (2), Maciej Kowalski i Marek Zgrzywa w juniorach A
 • Wiktoria Dąbrowska (4) w juniorkach B oraz Bartosz Kita, Kamil Sitnik i Stanisław Sikora w juniorach B
 • Kornelia Woźniak (2) i Hanna Mazur (2) w kadetkach oraz Damian Muca (4) w kadetach
 • Agata Kobus, Olimpia Nowak, Nadia Machała i Amelia Pańczyszyn w młodziczkach oraz Piotr Molinaroli (3) i Oliwier Wcisło w młodzikach.

Dzięki wsparciu sponsora jazdy szybkiej – firmie Vesmaco nagrody finansowe otrzymali najszybsi zawodnicy i zawodniczki na najkrótszym dystansie (200m) oraz najdłuższym (bieg na eliminację). W tej klasyfikacji podium wyglądało następująco:

Sprint kobiet:

 1. Wiktoria Dąbrowska
 2. Hanna Mazur
 3. Kornelia Woźniak

Sprint mężczyzn:

 1. Marek Kania
 2. Mateusz Kania
 3. Bartosz Kita

Bieg na eliminację kobiet:

 1. Wiktoria Dąbrowska
 2. Aleksandra Glamkowska
 3. Malwina Grudysz

Bieg na eliminację mężczyzn:

 1. Mateusz Kania
 2. Marek Kania
 3. Marek Zgrzywa

Dziękujemy organizatorom – TUKS Roztocze RST Tomaszów Lubelski za przygotowanie i przeprowadzenie zawodów, ekipie sędziowskiej i technicznej za ciężką pracę, klubom i trenerom za przygotowanie swoich podopiecznych i zawodnikom – za ogrom emocji i sportową postawę.

Wyniki – kliknij TUTAJ (poszczególne konkurencje: TUTAJ)

Ogólnopolskie zawody dzieci: wyniki TUTAJ.

Kategoria Masters: wyniki TUTAJ.

Zdjęcia – 1 , 2 , 3 .

Video – TUTAJ.

Dziękujemy za wsparcie: