EKSTRALIGA: Zakończyła się faza grupowa Polskiej Ligi Hokeja na Rolkach. Na południu triumfowali zawodnicy ubiegłorocznego mistrza Polski zaś na północy najlepiej poradzili sobie gracze Bombers Malbork. 

Na północy w niedzielne przedpołudnie rywalizacja toczyła się na płycie miejskiego lodowiska w Malborku. Rozegrano jednak zaledwie dwa mecze ze względu na weryfikację meczów obu łódzkich klubów jako walkowerów.

Odbyły się zatem dwa mecze pomiędzy ekipą Bombers Malbork i Roller Chojnice. W obu bardzo pewne zwycięstwa odnieśli hokeiści z Malborka, którzy dzięki wygranym 11:2 i 21:8, a także dwóm walkowerom awansowali na pierwsze miejsce w tabeli grupy północnej i w fotelu lidera zakończyli rywalizację grupową.

Na południu z kolei rywalizowano w bielskiej Luce Arenie, gdzie – podobnie do turnieju sprzed dwóch tygodni – najlepiej radzili sobie hokeiści Panter Cieszyn oraz Luce Bielsko-Biała. Pierwsza z wymienionych ekip utraciła pozycję lidera po drugim turnieju kwalifikacyjnym na rzecz Marsjan Opole.

W Bielsku jednak cieszynianie, wspierani zawodnikami JKH GKS-u Jastrzębie, byli bezkonkurencyjni, pokonując KH Polonię Bytom 11:6, Luce Bielsko-Biała 9:7 i wygrywając walkowerem z Gazdą Nowy Targ (walkower nałożony został ze względu na zbyt małą liczbę zawodników w ekipie z Nowego Targu).

Gospodarze tego turnieju natomiast oprócz porażki w meczu z Panterami i walkoweru przyznanego za mecz z KH Polonią Bytom (zbyt mała liczba zawodników w bytomskiej drużynie) pokonała Gazdę Nowy Targ 14:10 i zakończyła rozgrywki grupowe na drugiej pozycji.

Po trzech turniejach eliminacyjnych poznaliśmy końcowe rozstrzygnięcia w aż trzech klasyfikacjach. Turniej o Puchar Dyrektora Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec (rywalizacja w dniach 5-6.06) wygrali zawodnicy Marsjan Opole. Puchar Prezesa (klasyfikacja złożona z dwóch turniejów w bielskiej Luce Arenie) oraz pierwsze miejsce na koniec fazy grupowej grupy południowej przypadł z kolei w udziale Panterom Cieszyn.

Galeria zdjęć

I Liga: mecze w Łodzi
W sobotę równocześnie odbył się również turniej w Łodzi, w którym zmagania podjęły drużyny LUCE Bielsko-Biała II, WTH Wrocław, KH Polonia Bytom II oraz KH Wataha 71. Mecz pomiędzy Polonią Bytom II a WTH Wrocław dostarczył mnóstwa sportowych emocji. Drużyna z Wrocławia mimo, że przegrywali 2:5, odwrócili losy spotkania doprowadzając do wyrównania wyniku na 10 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry, a potem wygrywając mecz 6:5 w czasie dogrywki. Zespół WTH Wrocław triumfował również podczas konfrontacji wrocławskich drużyn. Spotkanie z Klubem Wataha 71 zakończyło się pewnym zwycięstwem (12:4) klubu WTH Wrocław. Podczas spotkania Bytom WTH Wrocław pewnie triumfowała drużyna ze Śląska  ( 6:1). Komplet zwycięstw zdobyła drużyna z Bielska-Białej. LUCE Bielsko-Biała II zdobyła pewne zwycięstwa w meczu z Watahą 71 Wrocław (7:3), Polonią Bytom II ( 9:6) oraz WTH Wrocław (8:2).
 
Gratulujemy wszystkim zawodnikom wyników sportowych oraz życzymy powodzenia w następnych turniejach.
 
Kolejne weekendy wyłonią Mistrza Polski w Polskiej Lidze Hokeja na Rolkach oraz zwycięzcę Pucharu Polski. Czy drużyna Pantery Sportrebel Team zachowa tytuł z zeszłego roku ? Kto LUCE powtórzy sukces z zeszłego roku i odbierze Puchar Polski ? A może nastąpi nieoczekiwana zmiana miejsc albo inne inne drużyny pokrzyżują plany LUCE oraz Panter. Przed wakacjami czeka nas jeszcze sporo sportowych emocji!