Zakończył się kolejny sezon Polskiej Ligi Hokeja na Rolkach. W tym roku złoty medal i mistrzostwo Polski wywalczyli hokeiści Luce Bielsko-Biała.
Pomimo trudności związanych z pandemią rozegrane zostały:
1. Rozgrywki I Ligi Hokeja na Rolkach.
Ostatecznie w Turnieju rozegranym w Łodzi wzięły udział 4 drużyny (początkowo zdeklarowanych było 12 zespołów z całej Polski): KH Polonia Bytom II, WTH Wrocław, LUCE Bielsko-Biała II i Wataha Wrocław.
Mistrzem I Ligi została drużyna LUCE Bielsko-Biała II, która wygrała wszystkie spotkania.

punkt-1

punkt-1-a

2. Rozgrywki Ekstraligi Hokeja na Rolkach.
W rozgrywkach wzięło udział 9 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy: północną (Bombers Alegre Malbork, TME ŁKH Łódź, Roller Chojnice i Team Hockey Łódź) i południową (KH Polonia Bytom, Marsjanie Opole, LUCE Bielsko-Biała, Gazda Nowy Targ i Pantery Sportrebel Cieszyn).
Rozegrano trzy Turnieje Eliminacyjne, które wyłoniły Mistrza Północy: Bombers Alegre Malbork i Mistrza Południa: Pantery SportRebel Cieszyn.
W Turnieju Finałowym w Dębicy ostatecznie wzięło udział 7 drużyn: Malbork, Łódź, Bytom, Bielsko-Biała, Nowy Targ, Cieszyn i Opole, które zostały podzielone na dwie grupy.

Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy – Luce Bielsko-Biała i KH Polonia Bytom – uzyskały bezpośredni awans do półfinałów. Kolejne dwie ekipy z każdej z grup o półfinał walczyły w barażach.

W nich Pantery Cieszyn rozbiły Bombers Malbork 17:4 zaś Marsjanie Opole pokonały 9:4 ekipę Gazdy Nowy Targ.

Ostatnim akordem rozgrywek w turnieju finałowym Polskiej Ligi Hokeja na Rolkach była walka o końcowe pozycje. W pierwszym niedzielnym meczu zespół Bombers Malbork zaledwie jedną bramką pokonał drużynę Gazdy Nowy Targ (9:8) i zakończył ten sezon na piątej pozycji.

W meczu o brąz emocji również nie brakowało. Ostatecznie, po pełnym dramaturgii pojedynku na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Marsjan Opole, którzy pokonali KH Polonię Bytom 10:6.

Wielki finał to z kolei spotkanie, w którym zmierzyli się zawodnicy Luce Bielsko-Biała z triumfatorem PLHR sprzed roku – z Panterami Cieszyn. W dotychczasowych starciach tych ekip w obecnym sezonie aż trzy razy górą okazywali się zawodnicy z Cieszyna, a tylko raz wygrywali bielszczanie. Co jednak warte odnotowania jedyne zwycięstwo zawodnicy Luce odnieśli w sobotnim starciu w ramach turnieju finałowego.

W finale bielszczanie ponownie rozdawali karty, kontrolując wydarzenia na parkiecie dębickiego lodowiska. Ostatecznie Luce Bielsko-Biała ograła rywali 8:4 i po raz pierwszy w historii to ta drużyna została mistrzem Polski w hokeju na rolkach

Wręczono też indywidualne statuetki:
Najlepszy bramkarz: Mateusz Wąsik
Najlepszy obrońca: Bartłomiej Bychawski
Najlepszy napastnik: Dariusz Wanat
MVP Turnieju: Krzysztof Dudkiewicz

punkt-2

punkt-2a

3. Mistrzostwa Polski Młodzików w Hokeju na Rolkach
W dniu 19 czerwca 2021 roku odbyły się również pierwsze Mistrzostwa Polski w kategorii 2007-2010. Drużyny KS LUCE Cieszyn, Bombek Malbork, WTH Wrocław, Festiwal Hokeja oraz HC Pantery rywalizowały od wczesnych godzin porannych o tytuł Mistrza.
Rozgrywki odbywały się w systemie turniejowym, najwięcej punktów zdobyła drużyna HC Pantery wygrywając wszystkie mecze oraz zdobywając trafiając łącznie aż 52 razy celnie do bramki. Tym samym zdobyli Mistrzostwo. Tuż za nimi uplasował się zespół z Warszawy, wygrywając pewnie dwa mecze oraz pokonując w dogrywce drużynę WTH Wrocław. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Wrocławia. Tuż poza podium ulokowała się drużyna Bombek Malbork, a ostatnie miejsce zdobył KS LUCE Cieszyn.

punkt-3

punkt-3a

punkt-3-b

4. Mistrzostwa Polski Mini Hokeja na Rolkach.
Zaraz po Mistrzostwach w kategorii 2007-2010 odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski w kategorii 2011 i młodsi.
Najmłodsi zawodnicy hokeja na rolkach rozegrali po trzy spotkania. Tym razem to Festiwal Hokeja zafundował kibicom spektakl celnych strzałów, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Minihokeja na Rolkach 2011 i młodsi. Drugie miejsce zdobyła drużyna WTH Wrocław, na ostatnim stopniu podium znalazła się drużyna UKS Bombek, a miejsce tuż za nim zajęła drużyna KS LUCE Cieszyn.
5. Nowe miejsca na hokejowo-rolkowej mapie Polski w sezonie 2021!
Do niewątpliwych plusów sezonu 2021 (pomimo pandemii i przekształcania lodowisk w punkty szczepień) należy fakt, że rozgrywki hokejowe na najwyższym szczeblu zawitały do nowych miejsc w Polsce:
– wyremontowany obiekt w Dębicy gościł finałowe rozgrywki ekstra ligowców
– w Czarnym Dunajcu rozegrany został dwudniowy Turniej Eliminacyjny o Puchar Dyrektora MOSiR Czarny Dunajec
– dodatkowo cieszy fakt, że na obiekcie w Czarnym Dunajcu organizowane były rozgrywki dla dzieci!
6. Nowe drużyny w rozgrywkach Hokeja na Rolkach w sezonie 2021!
W rozgrywkach PLHR po raz pierwszy wzięli udział hokeiści Gazdy Nowy Targ oraz Wataha Wrocław.
Mamy nadzieję, że w kolejnych latach do rozgrywek dołączy większa liczba drużyn: m.in. z Oświęcimia, Tychów czy innych ośrodków hokejowych.
7. Transmisje Turnieju Finałowego w Śląskie.tv.
Dziękujemy Telewizji Śląskie.tv za transmisję na żywo i cieszymy się, że materiał z Finałów dostępny jest na kanale YT PZSW.
8.Reprezentacja Polski w Hokeju na Rolkach.
Komisja Szkoleniowa, Trener Kadry Tomasz Bartelski , oraz Sebastian Owczarek analizują materiały video w celach szkoleniowych jak również pod względem selekcji zawodników.
Z niecierpliwością czekamy na ostateczne rozstrzygnięcia związane z planowanymi Mistrzostwami Świata w Cartagena de Indias w Kolumbii.