Z radością informujemy, że już niebawem w Cieszynie w dniach 15-19 września 2021, rozegrane zostaną przełożone z 2020 roku międzynarodowe zawody w jeździe figurowej na rolkach, 10th WIFSA World Open in Inline Figure Skating.

Prawa do organizacji tych największych na świecie, rozgrywanych co roku, międzynarodowych zawodów otrzymał klub MKS Rewia Warszawa.

Zawody zostaną rozegrane w Cieszynie na Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków. Serdecznie dziękujemy Pani Burmistrz Miasta Cieszyn, Pani Gabrieli Staszkiewicz, za wsparcie organizatorów i objęcie zawodów honorowym patronatem. Bez takiego partnera, ciężko byłoby się zdecydować na podjęcie ogromnego wyzwania, jakim jest organizacja tak dużych zawodów międzynarodowych. Cieszyn od lat wspiera jazdę figurową goszcząc zawody i obozy, zarówno łyżwiarstwa figurowego, jak i od 3 lat, jazdy figurowej na rolkach i wrotkach.

Pomimo wciąż trwającej pandemii i utrudnień w podróżowaniu, spodziewamy się przyjazdu do Polski nawet kilkuset zawodników wraz z trenerami i rodzicami z Polski, Japonii, Ukrainy, Francji, Cypru, Czech, Mołdawii, Włoch, Rosji, USA, Irlandii oraz innych krajów. Wyzwanie logistyczne będzie ogromne, ale jesteśmy przekonani, że mu podołamy, a sama impreza pokaże naszą dyscyplinę szerszej grupie odbiorców i bardzo mocno wesprze rozwój jazdy figurowej na rolkach w Polsce.

Więcej informacji znajduje się na stronie zawodów: https://www.wo2021poland.com/

oraz na fanpage’u: https://www.facebook.com/wocieszyn2021

Media oraz wszelkie osoby i instytucje zainteresowane partnerstwem lub sponsoringiem zawodów, a także reklamą, zapraszamy do kontaktu z organizatorem: +48 606 661 541,  wo2021poland@gmail.com

Do zobaczenia w Cieszynie!