W dniach 11-12.09.2021 r. odbyły się tegoroczne Uliczne Mistrzostwa Polski na pętli ulicznej we Wrocławiu!

To drugi weekend dla PZSW w roli organizatora. Słoneczna pogoda była zamówiona do ostatniego biegu zawodów i dopiero potem przyszła burza :)!

235 zawodników z całego kraju przyjechało walczyć o tytuł Mistrza Polski zaś najmłodsi o czołowe miejsca w ogólnopolskich zawodach dzieci. Nie mogło również zabraknąć Mastersów, którzy mogli się sprawdzić na dwóch dystansach.

Pierwszego dnia odwiedzili nas:

 • Prezes Wrocławskiego Centrum Treningowego Spartan – Pan Dariusz Kowalczyk
 • Wiceprezes Wrocławskiego Centrum Treningowego Spartan – Pan Arkadiusz Sikora
 • Kierownik działu marketingu – Pan Maciej Moczko

i wraz z Prezesem Bartoszem Pisarkiem i honorowym Prezesem PZSW Panem Andrzejem Hołownią powitali uczestników na uroczystym otwarciu zawodów. Zostały również przedstawione plany na rozbudowę wrocławskiego obiektu za co mocno trzymamy kciuki. Podczas uroczystej dekoracji również odbyło się wręczenie rocznego stypendium sportowego naszej dwukrotnej Mistrzyni Europy – Wiktorii Dąbrowskiej za wybitne osiągnięcia sportowe.

To były dwa pełne dni sportowych zmagań, rywalizacji i ducha walki! Oprócz zmagań indywidualnych, kluby walczyły o miejsca w kwalifikacji klubowej. Ostateczne wyniki wyglądają tak:

 1. UKS Znicz Kłodzko
 2. Skate Team Kowalów
 3. UKS Orlica Duszniki Zdrój
 4. Legia Warszawa
 5. UKS Zwoleń-Team
 6. UKS Zryw Słomczyn

Przepraszamy za błąd podczas dekoracji (odwrotnie 3 i 4 miejsce).

Jako organizatorzy gratulujemy wszystkim zawodnikom sukcesów i trzymamy kciuki za dalszą ciężką pracę w treningach! Dziękujemy trenerom, rodzicom, publiczności za dopingowanie i przybycie oraz rodzicom z Szymkiewicz Team za pomoc w organizacji 🙂 Liczny udział w zawodach potwierdza fakt rozwoju jazdy szybkiej i wiemy, że jest jeszcze wiele do zrobienia. Jako Związek dostrzegamy obszary, które należy poprawić i po każdych zawodach wyciągamy wnioski nie tylko własne ale i przesłane od klubów, za co bardzo dziękujemy.

Zawody nie odbyłyby się gdyby nie wsparcie:

Wyniki: kliknij TUTAJ.

Zdjęcia:

 1. Galeria nr 1 zdjęcia od PZSW
 2. Galeria nr 2 zdjęcia od @ogon_labradorski
 3. Galeria nr 3 zdjęcia od Zico Racing