W dniach 10-12 września 2021 roku w Kętrzynie na Hali widowiskowo sportowej MOSiR przy ul, Kazimierza Wielkiego 12 odbyły się Mistrzostwa Polski Freestyle Slalom!

Długo wyczekiwane zawody freestyle slalomu i od razu zawodnicy rzuceni na mocny sprawdzian dwuletniego treningu. MISTRZOSTWA POLSKI FREESTYLE SLALOM 2021 KĘTRZYN. 110 zawodników z całej Polski. Największe i najlepsze kluby fs wystawiły swoje reprezentacje do trzydniowych zawodów w walce o tytuły mistrzowskie. Nie zabrakło też wolnych strzelców i mniejszych środowisk slalomowych, które nie ustępowały pola gigantom. Świetna atmosfera, wspaniałe umiejętności, głód rywalizacji pozwoliły na stworzenie spotkania, które mogło się podobać i zapadnie w pamięci uczestników.

78 medali Mistrzów, V-ce Mistrzów i II V-ce Mistrzów Polski. Zawodnicy rywalizowali w sześciu konkurencjach: battle, classic, classic pair, speed, free jump i slide. Po raz pierwszy podzielono startujących na cztery kategorie wiekowe w części konkurencji: młodzik, junior młodszy, junior, senior. Komisja ds dyscypliny wraz z zarządem PZSW wprowadziła od tego roku klasyfikację klubową, która mamy nadzieję będzie kolejnym sympatycznym polem do rywalizacji i integracji środowiska FS.

Wszyscy startujący i osoby towarzyszące okazywały certyfikaty szczepienia , bądź poddali się testom “anty covidowym”. I choć można by powiedzieć, że dmuchaliśmy na zimne, to poddanie się takim rygorom sanitarnym dawało komfort bezpiecznego przeprowadzenia zawodów. Dziękuję wszystkim za odpowiedzialność, a obsłudze medycznej i ochronie za sprawne działanie. 

Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli odwiedzić gościnne progi Kętrzyna. Dziękuję Miastu Kętrzyn, Polskiemu Związkowi Sportów Wrotkarskich, Komisji ds Dyscypliny Freestyle Slalom PZSW, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Firmie FR za wsparcie organizacji MPFS 2021. Dziękuję sędziom PZSW. Ogromne podziękowania kieruję do wszystkich moich wolontariuszy i “zamiejscowych pomocników” za poświęcony czas w przygotowanie i przeprowadzenie zawodów.

NARESZCIE mogliśmy być razem, bo ŁĄCZĄ NAS ROLKI.

Wyniki: kliknij TUTAJ.

Klasyfikacja klubowa: kliknij TUTAJ.