W dniach 23-24 września, jak co roku w Skawinie na ul. Hałacińskiego odbyły się Mistrzostwa Polski w Inline Alpine. Po raz kolejny ekipa z klubu sportowego Skimka stanęła na wysokości zadania, dając zawodnikom oraz kibicom fantastyczne zawody. Co roku na zawodników, trenerów, rodziców, obsługę czeka jakaś miła niespodzianka. Tym razem, oprócz słynnego skawińskiego deszcz cukierków, oraz wspaniałych nagród i wyjątkowych pucharów, organizatorzy podnieśli zawody do wyższego poziomu, albowiem niedzielne zmagania były transmitowane na żywo przez profesjonalną ekipę filmową. Dodatkowo na zawodników czekała nowa konkurencja, w której wyłoniono Mistrzów Polski. W ubiegłych latach podczas MP ścigano się tylko w slalomie. Później do slalomu wyłaniano Mistrzów Polski w gigancie, a w tym roku do kompletu dołożono jeszcze zawody w kombinacji.

Pierwszego dnia rywalizowano w gigancie oraz kombinacji (1 przejazd giganta, 1 slalomu, liczy się łączna suma czasów z obu przejazdów). Wśród pań najlepsza okazała się Elena Drapalova z Czech , natomiast wśród panów po raz pierwszy od 2017 roku tytuł przypadł Antoniemu Zalewskiemu. Najlepsza z Polek, Ania Nowak, w klasyfikacji open zajęła drugą pozycję. W kombinacji najszybciej zjechała Elza Salnikova z Łotwy oraz reprezentant Skawiny, znający Hałacińskiego jak własną kieszeń, Michał Styrylski. Po raz kolejny z Polek najszybsza była Ania Nowak.

Drugiego dnia zawodów doczekaliśmy wspomnianej już wcześniej relacji na żywo. Obecność kilku kamer nie speszyła jednak prawie setki zawodników z czterech krajów (Polska, Czechy, Łotwa, Ukraina) i oglądaliśmy fantastyczne zawody. Tym razem reprezentantka ze Skawiny, Ania Nowak (która również doskonale zna ul. Hałacińskiego) dopięła swego i z najlepszym czasem zawodów odbierała tytuł Mistrzyni Polski. Z tytułu cieszył się również Antoni Zalewski, który w walce na setne części sekundy wygrał z Michałem Styrylskim.
Pełne wyniki zawodów:

wyniki combi
wyniki slalom

wyniki gigant

Po raz kolejny Skawina pokazała świetny potencjał organizacyjny. Mimo dużej obstawy zawodników oraz napiętego harmonogramu wszystkie konkurencje poszły sprawnie i szybko, a fakt transmitowania wydarzenia na żywo w internecie zdecydowanie podniósł rangę imprezy. Zawsze milej się startuje, kiedy wie się, że najbliżsi oglądają nasze przejazdy.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, dziękujemy naszym przyjaciołom z Czech, Łotwy oraz Ukrainy, którzy mimo setek kilometrów które dzieliły ich od naszych zawodów zdecydowali się przyjechać. Na pewno było warto.

Dziękujemy ekipie ze Skawiny czyli klubowi Skimka, Skimka SAY Sport oraz Inline Alpine Team Skawina za organizację zawodów. Od strony technicznej zawody wspierali Marek Stachowski, Maciej Bartkowski oraz Anna Dębicka.

Zdjęcia z zawodów, autor Sandra Meldere (Łotwa):

slalom

gigant

kombinacja

 

*Zawody dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom! Dziękujemy Klubowi Sportowemu SKIMKA za organizacje wydarzenia oraz wszystkich współorganizatorom i sponsorom:

  • Polski Związek Sportów Wrotkarskich
  • Centrum Kultury i Sportu w Skawinie
  • Treko Laser
  • Lajkonik
  • SiCOR
  • Rollerblade
  • Nordica
  • Papa Gelato
  • Miasto Skawina

Transmisję  na żywo zapewniła firma “Robimy na żywo”  robimynazywo.pl