W grudniu ruszył projekt pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich – “Rozkręcamy się po szkole”. Pierwsza część tego projektu skierowana jest do szkół podstawowych i przedszkoli woj. mazowieckiego. A na czym to polega?

Jak wskazują badania, w tym te prowadzone już od kilkudziesięciu lat przez Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie, sprawność fizyczna dzieci i młodzieży w Polsce spada od 1990 roku. Na pogarszającą się sytuację w tym zakresie negatywnie wpływa również pandemia. Z raportu „Aktywność fizyczna i żywienie dzieci w czasie pandemii” wykonanego w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego” wynika, że tygodniowa aktywność dzieci zmniejszyła się o 33%.

Jak zachęcić dzieci i młodzież do aktywności fizycznej? Według organizatora projektu, “UKS Wilki Otwock”, przede wszystkim pokazując wzorce sportowego trybu życia. A najbardziej efektywnie mogą to przekazać rówieśnicy, koledzy i koleżanki ze szkoły i z podwórka.

Dlatego “Rozkręcamy się po szkole” to oferta spotkań z młodymi sportowcami skierowana do szkół i przedszkoli. Na takim spotkaniu uczestnicy mają okazję porozmawiać ze sportowcami, zobaczyć jak można bawić się sportem oraz spróbować ćwiczeń i zabaw podczas warsztatów. A wszystko w wesołej i przyjaznej atmosferze.

Dodatkowym atutem spotkań są sportowe upominki dla szkół czy przedszkoli, które takie spotkanie zorganizują. Fundatorami upominków są Partnerzy projektu:
DigiFlex Group – nowoczesna przygotowalnia fleksograficzna działająca na światowym

rynku poligraficznym od 2012 roku,

Sport Grupa – producent sprzętu sportowego i nawierzchni polipropylenowej Courty przeznaczonej na boiska wielofunkcyjne.

Jak zorganizować takie spotkanie? Nic prostszego, wystarczy skontaktować się z organizatorem.

Więcej informacji na https://www.facebook.com/rozkrecamy.sie

 

Oferta dla szkół i przedszkoli: kliknij TUTAJ.