13 i 14 maja 2022 na hali MOSiRu w Rumi odbyły się ogólnopolskie zawody jazdy figurowej będące również pierwszymi w sezonie 2022 kwalifikującymi do Mistrzostw Polski w jeździe figurowej na rolkach. Zawody po raz kolejny zorganizował KJF Spin on Rolls – największy w Polsce klub jazdy figurowej na rolkach. Od 2018 roku KJF Spin on Rolls organizuje co najmniej jedne zawody w roku oraz inne duże imprezy, w tym ostatnio 1 maja, pokazy „Wspieramy Talenty”.

W IV Pucharze Rumi wzięło udział 73 zawodników startujących w kategoriach solistek i solistów oraz trzy grupy synchroniczne, tzw. chorusy zgłoszone w 3 kategoriach wiekowych: Kids, Novice oraz Mixed Age. Chorusy to grupy złożone z rolkarzy liczące minimum 5 zawodników.

W zawodach wzięli udział zawodnicy z 7 klubów: KJF Spin on RollsUKS “Szóstka” ElblągMKS Rewia Warszawa, KS Axel Wrocław, AZS Warszawa, KS Arum Dance oraz po raz pierwszy zawodnicy MKS Trójka Toruń. W zawodach startowali również zawodnicy niestowarzyszeni.

Serdecznie dziękujemy Organizatorowi oraz Miejskiego Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Rumi za goszczenie po raz kolejny rolkarzy figurowych z całej Polski!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zawodów.

zawody w rumi zawody w rumi zawody w rumi zawody w rumi zawody w rumi zawody w rumi zawody w rumi zawody w rumi zawody w rumi zawody w rumi zawody w rumi zawody w rumi zawody w rumi