W dniach 28 i 29 maja w słoweńskiej Vuzenicy odbyły się zawody zaliczane do World Ranking Race oraz klasyfikacji Pucharu Świata. Na starcie pojawiło się ponad 110 zawodników z 10 krajów, a biało-czerwone barwy reprezentowało 6 zawodników i 7 zawodniczek czterech klubów: AZS Warszawa, Alpiclub, Skimka Say Sport oraz KN Lider.

Pierwszego dnia podczas zawodów WR “I Feel Slovenia” fenomenalnie pojechał Bogdan Przebinda (Skimka), który wygrał kategorię U14, a mimo problemów w pierwszym przejeździe na trzecim miejscu rywalizację skończył Dariusz Kamecki (Skimka). W tej kategorii u pań na trzecim miejscu rywalizację skończyła Gabriela Zawisza (Skimka).

W kategorii U16 na miejscu czwartym Hanna Rodawska (AZS Warszawa), piątym Karolina Dębicka (AZS Warszawa), szóstym Martyna Wilk (Skimka) a na siódmym Zuzanna Stachowska (Alpiclub)

W starszych kategoriach na miejscu czwartym skończyła Natasza Gmur (AZS Warszawa), u panów z kolei na miejscu piątym Oliwier Kuliński (Alpiclub), a rywalizacji nie ukończył niestety Mateusz Bucki (Skimka).

W kategorii senior nasza jedyna seniorka Ania Nowak (KN Lider) ukończyła zawody na miejscu 19, a panowie Michał Styrylski (Skimka) oraz Antoni Zalewski (AZS Warszawa) kolejno na 14 i 15 miejscu.

Drugiego dnia zawodów podczas inauguracyjnego startu pucharu świata jedynie Mateusz Bucki (Skimka) nie zakwalifikował się do drugiego przejazdu. Mimo tego, iż dla większości startujących był to debiut w pucharze świata, to stanęli na wysokości zadania i na trudnej trasie w strugach deszczu walczyli o jak najlepsze rezultaty:

Panie:

28. Karolina Dębicka
29. Ania Nowak

Poza klasyfikacją (bez punktów PŚ)
33. Zuzanna Stachowska
34. Natasza Gmur
36. Gabriela Zawisza

DNF2 Hanna Rodawska
DNF2 Martyna Wilk

Panowie:
24. Antoni Zalewski
30. Oliwier Kuliński

Poza klasyfikacją (bez punktów PŚ)
33. Dariusz Kamecki
36. Michał Styrylski
37. Bogdan Przebinda
DNQ2 Mateusz Bucki

Ogromne brawa dla naszych debiutantów w PŚ Hani, Karoliny, Zuzy, Oliwiera, Mateusza, Bogdana, Darka, Gabrysi i Martyny, którzy stawili się na słoweńskich zawodach!

Pełne wynik znajdziecie na stronie fb: https://www.facebook.com/InlineWorldCupVuzenica/

Kolejny start na mapie pucharu świata to czeska Vysoka Pec, już 26 czerwca. Tydzień wcześniej w szwajcarskim Hergiswil odbędą się zawody Mistrzostw Europy dzieci i młodzieży.