W dniach 25-26 czerwca odbyły się Uliczne Mistrzostwa Polski 2022 w jeździe szybkiej!

Słoneczna pogoda towarzyszyła dwóm dniom zmagań na pętli ulicznej gdzie rozegrano Uliczne Mistrzostwa Polski 2022. Zawodom towarzyszyły zmagania mastersów oraz najmłodszych. Łącznie w zawodach wzięło udział niemal 300 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Cieszy to, że pojawili się również Ci, którzy nie brali udział w zawodach torowych – często głównie z powodu braku takowego obiektu do treningu. Wyścigi uliczne mają nieco inną specyfikę niż torowe stąd również sporo rozstrzygnięć było innych. Dominację w swoich kategoriach potwierdzali m.in. Hanna Mazur, Wiktoria Dąbrowska, Stanisław Sikora czy też bracia Kania, ale dużą niespodzianką były 4 medale (w tym dwa złote) dla młodzika z KKSW KRAK – Tymona Apoli. Ten przykład doskonale pokazuje, że ciężka praca na treningach przynosi efekty nawet jeśli brak jest odpowiedniej infrastruktury. Trzymamy kciuki, żeby takowa pojawiła się w Krakowie, jak również w wielu innych miastach.

W klasyfikacji klubowej najlepsi okazali się tym razem gospodarze, czyli TUKS RST Roztocze Tomaszów Lubelski przed Skate Team Kowalów i UKS Znicz Kłodzko.

Wielkie brawa dla organizatorów, sędziów, obsługi technicznej, sponsorów i wolontariuszy – to dzięki Wam zawodnicy mogli rywalizować w świetnych warunkach i sportowej atmosferze.

Wyniki:

Zapraszamy do galerii zdjęć :

1.TUTAJ

2. Wojciech Przybyła: TUTAJ

Całe zawody można odtworzyć na naszym profilu YouTube