Wielki sukces polskich zawodników w slalomie na rolkach podczas legendarnych zawodów w Paryżu. 

Paris Slalom World Cup – Impreza, którą zna każdy rolkarz interesujący się freestyle slalomem powróciła w wielkim stylu do kalendarza Pucharu Świata. Blisko 200 zawodników z 17 krajów startowało w 6 konkurencjach. 

Już pierwszego dnia zawodów polskie zawodniczki Tęczar Justyna oraz Aleksandra Lisiecka z klubu Slalom Academy zaznaczyły swoją obecność zdobywając brązowy medal w kat. Pair Classic. Jak się póżniej okazało, był to dopiero początek sukcesów polskiej reprezentacji. 

Kolejne medale wywalczyli Hul Jan (klub Slalom Academy) oraz Smosarski Wiktor (klub BlueBear) zajmując kolejno 2 i 3 miejsce w kat. Classic Junior Men. Justyna Tęczar dorzuciła swój drugi medal do kolekcji zdobywając srebro w kat. Classic Junior Women. Swój pierwszy medal na zawodach takiej rangi osiągnął również Szymon Jarzynka (klub BlueBear) w kat. Free Jump Men plasując się na 3 miejscu podium. 

Na ostatni dzień zaplanowano rozegranie kategorii Battle, w której polscy zawodnicy rozkręcili się na dobre. 

W kategorii Junior Men na czterech zawodników w finale aż trzech było z Polski! Hul Jan tym razem nie ustąpił zawodnikowi z Tajwanu i stanął na najwyższym stopniu podium. Smosarski Wiktor również podołał Tajwańczykowi co w rezultacie dało mu świetne 2 miejsce. Olaf Pankiewicz (klub Wrocław Rolkuje) oraz Liwia Pelinko (klub Slalom Academy) po świetnym awansie do finału uplasowali się tuż za podium na 4 miejscu w swoich kategoriach. 

Na koniec mogliśmy podziwiać popis Klaudii Hartmanis – trenerki i zawodniczki w klubie Slalom Academy, która już od 10 lat dostarcza nam wielkich emocji na międzynarodowej scenie freestyle slalom. Po zawziętej walce ukończyła konkurencje Battle Senior Women ze złotym medalem! 

Łącznie polscy zawodnicy zdobyli imponującą liczbę 8 medali. Dla większości zawodników był to pierwszy raz w finale oraz pierwszy raz na podium tak dużej imprezy. Jesteśmy świadkami historycznego momentu wejścia wielu nowych, polskich zawodników na międzynarodową scenę. Gratulujemy sukcesów i zapraszamy czytelników do kibicowania na kolejnych zawodach(https://www.facebook.com/events/1309328686256074), które startują już 28 lipca !