W miniony w weekend w belgijskiej Ostendzie odbyły się zawody Pucharu Europy w jeździe szybkiej. W ramach zawodów odbył się również Cadet Challenge – najważniejsze zawody w Europie dla kadetów i kadetek. W imprezie tej wzięła udział dziesięcioosobowa reprezentacja Polski wyłoniona podczas Torowych i Ulicznych Mistrzostw Polski. Zawody są bardzo silnie obsadzone – biorą w nich udział zarówno reprezentacje narodowe (oprócz Polski m.in. Francja, Portugalia czy Węgry) jak również zawodnicy zgłaszani przez kluby. Dzięki temu wśród kadetek oglądaliśmy 70 zawodniczek, zaś wśród kadetów 50. Największą gwiazdą tych zawodów była Hanna Mazur, która tylko raz musiała ustąpić pola dwóm zawodniczkom (200m). Poza tym biegiem młoda zawodniczka UKS Orlicy Duszniki Zdrój była bezkonkurencyjna wygrywając pozostałych 5 biegów! Wielkie gratulacje!

Pozostałe reprezentantki Polski w najlepszych swoich startach plasowały się w drugiej dziesiątce:

  • Julia Jaroszewicz (11, 2 x 13, 14),
  • Lena Hucik (12, 14 i 19),
  • Zuzanna Janisz (16).
  • Dwukrotnie w pierwszej dwudziestce zameldowała się również Oliwia Wrońska (UKS Orlica, klubowy wyjazd) – 14 i 18 miejsce.

Wśród Panów z 6 startujących Polaków czterem udało się zająć przynajmniej jedno miejsce w pierwszej dwudziestce:

  • Michał Pawłowski (14),
  • Oliwier Wcisło (15),
  • Wiktor Sobiecki (19),
  • Kryspin Węcławek (20).
  • Tuż za dwudziestką zameldował się w najlepszym starcie Kryspin Bator (21).
  • Oskar Gumieniak najwyżej ukończył start na 30 miejscu.

Warto wspomnieć również o zawodnikach rywalizujących w młodszych kategoriach – na podium stawali zawodnicy: Natalia Zięcina, Amelia Harasiuk, Wiktoria Milnikiel, Wiktoria Turchan i Szymon Hotała (UKS Orlica Duszniki Zdrój) oraz Nadia Machała (UKS Zwoleń Team). Marcel Wroński (RollTeam Bydgoszcz) najwyżej był 15. Wśród seniorów na 10 miejscu w najlepszym starcie był Marek Kania, zaś jego brat Mateusz najwyżej uplasował się na 22 miejscu (obaj Legia Warszawa).

Zawody w Belgii są jedną z największych imprez torowych, łącznie brało w nich udział 600 zawodników. Dla naszych reprezentantów z całą pewnością było to świetne doświadczenie – gratulujemy wszystkim startującym – w naszej dyscyplinie sportu każdy start to doświadczenie, którego nie da się zastąpić w żaden inny sposób.

Ogromne podziękowania dla Pani Agnieszki Ziemczonek, która koordynowała wyjazd i dbała o naszych zawodników przez cały wyjazd. Dziękujemy za wsparcie również Panu Michałowi Wronie oraz rodzeństwu Kania – wszyscy razem sprawili, że wyjazd odbył się w świetnej atmosferze i z całą pewnością będzie dużą dawką motywacji dla całej naszej ekipy.

Wyniki, zdjęcia, filmy – https://flandersgrandprix.be/

https://www.facebook.com/flandersgrandprixostend