Miło nam poinformować, że po raz pierwszy w historii Polska będzie reprezentowana na Mistrzostwach Europy w Artistic Roller Skating, które zostaną rozegrane w Andorze w dniach 31 sierpnia – 10 września 2022.

Cztery zawodniczki wystartują w konkurencji Inline Solistek (Jazdy figurowej na rolkach Solistek). Programy krótkie będzie można obejrzeć 4 września, a dowolne 6 września 2022. Podczas ME w Andorze rozegrane zostaną również konkurencje solistek, solistek, par sportowych i tańców na wrotkach dwuśladowych, spodziewana jest obecność największych gwiazd wrotkarstwa z Włoch i z Hiszpanii. Zawody odbędą się zgodnie z wytycznymi World Skate Europe z zastosowaniem regulaminów World Skate i systemu sędziowania RollArt.

Reprezentować Polskę będą:

Seniorki:
Maria Kudła – MKS Rewia Warszawa
Magdalena Staszewska – KS Axel Wrocław

Juniorki Młodsze (Cadet):
Natalia Wiatroszak – KJF Spin on Rolls
Amelia Serafin – KJF Spin on Rolls

W ME z powodu kontuzji nie wystartuje Max Such z UKSŁF “Mors” Dębica. W ostatniej chwili PZSW zmuszony był wycofać jego zgłoszenie. Maxowi życzymy szybkiego powrotu do pełni formy i owocnych przygotowań do przyszłorocznych Mistrzostw Europy lub Mistrzostw Świata!

Reprezentacja wraz z Trenerem Janem Mościckim i Przewodniczącą Komisji PZSW ds. jazdy figurowej Aliną Demidowską-Świniarską wyrusza z Polski 2 września.

Linki do list startowych i streamingu wkrótce zostaną udostępnione.

Trzymajmy mocno kciuki za starty!