Powrót Maratonu Sierpniowego, zwycięstwa Łotyszy, Glamkowska i Ciężki Mistrzami Polski!

W dniu 27 sierpnia po dwuletniej przerwie, wyścigi na rolkach powróciło na ulice Gdańska! Cieszymy się z reaktywacji imprezy mając świadomość, że czas na to nie jest najłatwiejszy. Wiemy, że spadająca frekwencja jest bolączką wszystkich organizujących duże sportowe imprezy – gorąco wierzymy, że po przetrwaniu najtrudniejszego czasu będzie zdecydowanie lepiej.

Na sportowo sobota rozpoczęła się rywalizacją dzieci – nie brakowało emocji i walki do samego końca. Z całą pewnością zawody dziecięce są ważnym elementem całej imprezy – warto przypomnieć, że podczas tych zawodów rozdzielani są zawodnicy na co dzień trenujący w klubach od tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na rolkach i dzięki temu mają szansę złapać „rolkowego bakcyla”.

Po zakończeniu zawodów dla dzieci przyszła pora na główne starty zawodów. Z 5 sektorów kolejno wystartowali: mężczyźni i kobiety na dystansie maratonu, mężczyźni i kobiety do półmaratonu oraz uczestnicy dystansu fitness.

Na dystansie maratonu dużo się działo – ucieczki, pościgi i ciekawy finisz. Zarówno wśród Panów jak i Pań w kategorii open najszybsi okazali się reprezentanci Łotwy – Agate Priedite i Reinis Znotsis. Za nimi uplasowali się: wśród Pań Aleksandra Glamkowska i Anna Muzyka, a w śród Panów Paweł Ciężki i Marek Zgrzywa. Tym samym zdobywcy drugich miejsc – Glamkowska i Ciężki zostali Mistrzami Polski w maratonie na rok 2022. W ramach biegu maratońskiego odbywała się walka o tytuły w kategoriach masters i juniorskich – gratulujemy wszystkim medalistom!

Wyniki –  (są jeszcze na bieżąco aktualizowane): https://wyniki.b4sport.pl/xii-maraton-sierpniowy-im-lecha-walesy/m781.html

Wielkie słowa uznania dla organizatorów – Wojtek, Krysia – bez Was tej imprezy by nie było!

Zapraszamy to obejrzenia kilku zdjęć ⏬