Świetna wiadomość tuż przed rozpoczęciem tegorocznych Mistrzostw Europy w jeździe szybkiej – firma Zico Racing została sponsorem naszej reprezentacji! Zawodnicy będący na krótkiej konsultacji przed wyjazdem otrzymali wczoraj wsparcie – zarówno sprzęt (kółka, łożyska, kaski) jak również nowe stroje startowe. Zgodnie z pojawiającymi się sugestiami w naszych strojach dominują barwy biało – czerwone. Autorką projektu jest nasza znakomita zawodniczka – Aleksandra Glamkowska – zapraszamy do śledzenia jej profilu sportowca i projektantki 🙂

Nasi zawodnicy dotarli już do Włoch gdzie od niedzieli rozpoczną walkę o medale – trzymamy kciuki!

Skład naszej reprezentacji:

  • Wiktoria Dąbrowska (UKS Zryw Słomczyn)
  • Kornelia Woźniak (UKS Orlica Duszniki Zdrój)
  • Klaudia Tyszkiewicz (UKS Zwoleń Team)
  • Lena Żywicka (Skate Team Kowalów)
  • Stanisław Sikora (Skate Team Kowalów)
  • Marek Kania (Legia Warszawa)
  • Mateusz Kania (Legia Warszawa)

Trener: Oswald Małachowski

Strona Mistrzostw Europy – https://www.europeanws2022.it/

Wydarzenie na FB – https://www.facebook.com/events/3213146305603981

Transmisja – https://www.europeanws2022.it/streaming/

Zico Racing – najstarszy, polski sklep z asortymentem do jazdy szybkiej na rolkach (wrotkarstwa szybkiego) i innych dyscyplin wrotkarskich. Jeszcze przed istnieniem sklepu, właściciel wspierał wrotkarstwo w Polsce oraz startował w wielu zawodach, osiągając wielokrotnie Mistrzostwo Polski. Reprezentował również Polskę na Mistrzostwach Europy.

Widząc problemy z dostępem sprzętu i niewystarczającym wsparciem zawodników rozpoczął pomoc w Polsce jak i na świecie. Wspierał zdobywczynię Pucharu Świata Aleksandrę Goss czy Mistrza Świata Joey Mantia. Aktualnie wspiera Mistrza Świata Masters Antoniego Wróbla oraz dwukrotną złotą medalistkę Mistrzostw Europy Wiktorię Dąbrowską.
Wspiera również kluby i stowarzyszenia wrotkarskie. Doprowadził również do zwycięstwa w budżecie obywatelskim toru wrotkarskiego w Poznaniu, jednak trzeba tutaj dodać, że tor wrotkarski nadal jest w realizacji – minęło już 7 lat od wygranej.
Sklep Zico Racing ukierunkowany jest na dostarczanie najlepszych towarów na rynek polski, jeśli chodzi o sporty wrotkarskie. Dodatkowo jest to prawdopodobnie jedyny sklep wrotkarski na świecie, w których jest wymagana wcześniejsza rezerwacja wizyt w celu dobrania sprzętu – szczególnie przymiarek butów wrotkarskich, rolek, ochraniaczy czy kasków. Zico Racing stara się doposażać Klientów w sprzęt na najwyższym poziomie wykorzystując ponad 25 letnie doświadczenie w sportach wrotkarskich.
Zapraszamy do krótkiego filmiku naszej Kadry z konsultacji w Dusznikach Zdroju 🎥 https://youtu.be/x2XpQ-XPyEw