W dniach 4-6 września 2022 Reprezentacja Polski brała udział w Mistrzostwach Europy Artistic Roller Skating rozegranych w Andorze. Polscy rolkarze figurowi po raz pierwszy w historii wzięli udział w imprezie tak wysokiej rangi. Polki startowały w konkurencjach Solistek w jeździe figurowej na rolkach (Inline) i wszystkie zajęły miejsca w pierwszej dziesiątce!

Natalia Wiatroszak walczyła o brąz w kategorii Solistek Cadet, niestety przegrała z reprezentującą Belgię Ciarrą de Cecco o jedyne 0,46 punkta.

Wyniki naszej reprezentacji:

Juniorki Młodsze (Cadet)

  • 4. miejsce – Natalia Wiatroszak
  • 5. miejsce  – Amelia Serafin

Seniorki

  • 5. miejsce – Magdalena Staszewska
  • 6. miejsce – Maria Kudła

Natalia Wiatroszak i Amelia Serafin trenują jazdę figurową na rolkach w klubie KJF Spin on Rolls, Magdalena Staszewska reprezentuje KS Axel Wrocław, a Maria Kudła MKS Rewię Warszawa. Zawodniczkom w Andorze towarzyszył Trener Kadry Jan Mościcki oraz Przewodnicząca Komisji PZSW ds. jazdy figurowej Alina Demidowska-Świniarska.

Podczas ME w Andorze rozegrane zostały oprócz konkurencji jazdy figurowej na rolkach, również konkurencje solistek, solistów, par sportowych i tańców w parze i solo na wrotkach. Na zawody przybyły największe gwiazdy wrotkarstwa z Włoch, Hiszpanii i Portugalii, gdzie jazda artystyczna na wrotkach dorównuje popularnością (lub nawet przewyższa) łyżwiarstwo figurowe. Cała impreza trwała od 31 sierpnia do 10 września. Szczegółowe wyniki i informacje organizacyjne zamieszczono w -> folderze.

Serdecznie gratulujemy zawodniczkom świetnych startów! Trzymamy kciuki za kolejny sezon i przygotowanie do startów w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy, które zostaną rozegrane we Włoszech na początku września 2023.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 12 13 14 15 16 17 18 19 img_0390-1 img_0402 magda