Relacja z MP we Freestyle okiem organziatora:
Lekko straciłem rachubę, który to raz Kętrzyn gościł najlepszych i tych całkiem początkujących pasjonatów freesyle slalomu. Trzeba mieć w sobie to zacięcie by jechać przez całą Polskę po doświadczenie, spotkanie z mistrzami, świecenie przykładem, dzielenie się sukcesem i wsparciem na wyboistej drodze do sukcesu. A było nas trochę podczas trzech dni zmagań w gościnnej jak zawsze hali MOSiR Kętrzyn. W sześciu konkurencjach: battle, classic, classic pair, speed, freejump i slide. W trzech kategoriach wiekowych. Płeć piękna i ta mniej piękna w ogólnej liczbie 86 startujących odebrała 110 medali i dyplomów ufundowanych przez Burmistrza Miasta Kętrzyn. Medaliści mistrzostw prócz zaszczytnych tytułów otrzymali również nagrody rzeczowe od francuskiej firmy FR SKATES.SHOP. Bardzo duże wsparcie otrzymaliśmy od PZSW. Oprawę elektroniczną zawodów dostarczyła firma VAVABITS. Wszystkim sponsorom i współorganizatorom bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w rozwijaniu młodych talentów i naszej ulubionej dyscypliny. Podziękowania kierujemy do sędziów, którzy swoim doświadczeniem i oceną wskazują kierunki rozwoju freestyle slalomu. Największe podziękowania jak zawsze kieruję do całej mojej Ekipy BlueBear.
Czas spędzony razem, to nowe przyjaźnie, sportowa rywalizacja, nauka wytrwałości, przeżywanie sukcesów i mierzenia się z porażką. To wszystko było na tych zawodach. Myślę, że razem stworzyliśmy fajną atmosferę dającą widoki na kolejne dobre spotkania na zawodach.
Najmłodszym rolkarzom – kadetom – gratuluję odwagi i kreatywności. Mam nadzieję, że udało Wam się podejrzeć mistrzów i uszczknąć coś dla siebie z ich umiejętności. Juniorkom i juniorom gratuluję sukcesów i zebranych doświadczeń. Seniorom gratuluję wytrwałości i świecenia przykładem, “bo tak każe obyczaj”. Oficjalne wyniki poniżej.
Jak było na podium pierwszego dnia widać na zdjęciach. Jeśli ktoś chce przejrzeć zawody od początku do końca to zapraszamy na YT –
Dziękujemy, że byliście. Kętrzyn zawsze wspiera sport i zaprasza 🙂
Jerzy Pruszyński
Wyniki – mp2023_results
Classic – mp2023_classic