W dniach 9-10 września na torze „Stegny” w Warszawie odbyły się finałowe zawody cyklu Pucharu Polski i Dzieciaki na Medal w jeździe szybkiej. Ponad 200 zawodników pojawiło się w stolicy walczyć o zwycięstwo w zawodach jak również w klasyfikacji całego cyklu. Zawodom towarzyszyła świetna pogoda co nie zawsze we wrześniu jest regułą. Każda z kategorii miała do przejechania po 3 dystanse – wszyscy rozpoczęli sprintem na 100m (po 4 osoby w jednym biegu co było niezwykle ciekawe), następnie rozegrano wyścigi na punkty. Drugiego dnia zawodnicy zmagali się z dystansem 1 rundy (oczywiście najmłodsi mieli krótsze dystanse).

Tor i cały obiekt był świetnie przygotowany do zawodów dzięki zaangażowaniu gospodarza czyli Stołecznego Centrum Sportu Aktywa Warszawa, zawodnicy i trenerzy na miejscu mogli skorzystać z darmowego grilla zapewnionego przez organizatorów.

Emocji i świetnych wyścigów przez te dwa słoneczne dni nie brakowało – często o zwycięstwie decydowały setne części sekundy zaś w przypadku wieloboju kilkukrotnie mieliśmy do czynienia z bardzo zbliżoną bądź identyczną punktacją. Również rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej były bardzo ciekawe i często różnice pomiędzy zawodnikami były minimalne.

Bardzo dziękujemy wszystkim dzięki którym impreza doszła do skutku i okazała się sukcesem:

Aktywna Warszawa
Ministerstwo Sportów i Turystyki
Miasto Warszawa
Dzielnica Mokotów
Tauron
Mazowsze serce Polski
Warszawskie Towarzystwo Łyżwiarskie
– Florian

Podziękowania oczywiście również dla sędziów, obsługi technicznej oraz klubu UKS Zwoleń Team za wodę dla zawodników.

WYNIKI
RANKING KOŃCOWY

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć:
1 dzień zawodów
2 dzień zawodów: 1 część zdjęć
Zapraszamy także do obejrzenia transmisji z zawodów na naszym kanale Youtube

 

fot01992 fot01930 fot01914 fot01496-kopia fot01465-kopia  fot01553