W miniony weekend podczas finałowych zawodów Pucharu Polski i Dzieciaki na Medal w jeździe szybkiej odbyły się również uroczystości związane z 30-leciem Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. To właśnie na tym torze tworzył się nasz związek i odbywały się pierwsze imprezy – w tym I Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej (18.09.1993). Można powiedzieć więc, że w pewien sposób historia zatoczyła koło.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że nasze uroczystości uświetnili swoimi osobami znakomici goście. A byli to m.in. Prezes PKOl Radosław Piesiewicz, Burmistrz Dzielnicy Warszawa Mokotów Rafał Miastowski, dyrektor Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa Bartosz Kusior. Nie zabrakło osób, które tworzyły nasz związek i przez lata go rozwijały – byli obecni obaj honorowi Prezesi PZSW – Andrzej Hołownia i Jerzy Pisarek oraz wielu byłych i obecnych działaczy, sędziów i trenerów. Zaszczycił nas również swoją obecnością Prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch, niestety przedstawiciele pozostałych zaproszonych związków, ze względu na inne obowiązki nie dali rady się pojawić. Byli za to medaliści olimpijscy mający duże związki z naszą dyscypliną, czyli Jan Szymański i Konrad Niedźwiedzki. Również wiele pokoleń zawodników naszych dyscyplin m.in. Paweł Milewski, Tomasz Bardelski, Daniel Gwadera, Szymon Sikora czy Bartosz Chojnacki. Niezwykle miło było się spotkać w takim gronie!

Po raz pierwszy w historii udało nam się zebrać przedstawicieli wszystkich 8 dyscyplin zrzeszonych w PZSW w jednym miejscu. Każda z dyscyplin zaprezentowała się zgromadzonej publiczności pokazując swoje niemałe możliwości. W tak uroczystych okolicznościach podziękowaliśmy za lata niesamowitej kariery naszej jedynej jak do tej pory Mistrzyni Świata – Klaudii Hartmanis. Po zdobyciu najcenniejszego osiągniecia w tej dyscyplinie Klaudia postanowiła się skoncentrować na pracy trenerskiej co zresztą również przynosi świetne rezultaty. Pamiątkową deskorolką został również nagrodzony Prezes PKOl Radosław Piesiewicz, który od samego początku pracy w Komitecie mocno wspiera nasz Związek.

Na koniec obchodów wszyscy razem przejechali wspólną „rundę honorową” wokół toru warszawskich Stegien.

To był niesamowity dzień, za który bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym i zaangażowanym. Wierzymy, że najlepsze dla naszego Związku i naszych dyscyplin dopiero przed Nami!

Aktywna Warszawa
Ministerstwo Sportów i Turystyki
Dzielnica Mokotów
Tauron
Polski Komitet Olimpijski