15 czerwca 2024 w Katowicach odbyła trzecia edycja zawodów w jeździe agresywnej na rolkach Kato Blading Games. Event wrócił tym razem na skateplaza PTG, gdzie od jakiegoś czasu jest szereg nowych elementów, ponadto duża frekwencja w młodszych kategoriach wymagała wybrania obiektu o przystępnych dla wszystkich przeszkodach, a takie właśnie oferuje skate plaza na PTG.

Zawody zostały przeprowadzone w 6 kategoriach:

– Kadet Men
– Kadet
 Girl
– Junior
 Men
– Junior
 Girl
– Senior
 Men
– Senior
 Women

W sumie wystartowało 54 osób. W eliminacjach zawodnicy rywalizowali w formie Jam – 4-5 osób jeździło jednocześnie, prezentując swoje najtrudniejsze triki. Finał w formie Slope Style (czyli pojedynczy przejazd z góry ustaloną trasą) jest już tradycją podczas zawodów na PTG więc i tym razem organizatorzy zdecydowali przeprowadzić je w tej formie.

Podobnie jak na pierwszych zawodach z serii PRL, Kato Blading Games mogło poszczycić się bardzo liczną frekwencją w kategoriach Juniorskich. Kategoria Kadet Men zdominowana przez Macieja Palucha (świetnie technicznie wykonane triki na dużych poręczach w finale) natomiast w kategorii Kadet Girl najlepsza okazała się Iga Kos (która wyróżniała się od rówieśniczek stylowymi i przede wszystkim długimi grindami na każdej z przeszkód).

W kategorii Junior Men byliśmy świadkami zaciętej walki między obrońcą tytułu z poprzedniego roku Adamem Wrzalem a Michałem Pietrzakiem. Adam skupił się na trikach Full Cab, lądując Full cab Kind grind, Full Cab Ao Unity, Full True Top X i końcowe Full Ao Top Acid. Ostatni trik nie był jednak wyjechany czysto więc zwyciężył Michał Pietrzak, którego przejazd był bardziej różnorodny (Fakie Fs Torq, True Acid na dużej poręczy, 270 BS Backslide i finalny 270 BS Torq).

Ponieważ dwie topowe pozycje na podium w kategorii Senior to wymiennie Tomek Przybylik (1. miejsce) i Krystian Zarzeczny (2 gie miejsce), do których ciężko nawet zbliżyć się innym zawodnikom, ta kategoria to już tradycyjnie walka o 3 miejsce. Miłym zaskoczeniem był start Przemka Madeja, który zdołał znaleźć się na 3 pozycji – perfekcyjne TTP na dużej poręczy oraz Full True Pornstar jako finalny trik.

kato-blading-games

Gratulujemy zawodnikom i do zobaczenia w Mikołowie na 3 przystanku Polish Rolling League.
Wyniki zawodów: www.prl.pzsw.org
sponsor-strategiczny