Zostań instruktorem

Licencja PZSW

Kurs instruktora jazdy na wrotkach

Pierwsza edycja kursu instruktora sportu w dyscyplinie – jazda na wrotkach. Prowadzący kurs to pasjonaci i działacze sportów wrotkarskich w tym trenerzy, zawodnicy i instruktorzy z całej Polski. Dodatkowo swoją część prowadzi również Prezes PZSW. 

Kurs instruktora sportu jest przeznaczony dla osób, które chcąc zostać instruktorem jazdy na wrotkach. Kurs odbywa się stacjonarnie przez 5 dni złożonych z 4 dni zajęć teoretycznych i praktycznych oraz ostatniego dnia egzaminów. Podczas kursu uczestnicy zdobywają wiedzę z zakresu:

 • sprzętu wrotkarskiego,
 • podstawy jazdy na wrotkach,
 • nauki podstaw dzieci i dorosłych,
 • podstawy jazdy miejskiej,
 • podstawy jazdy na skateparku,
 • podstawy roller derby,
 • podstawy tańca na wrotkach,
 • podstawy jazdy figurowej na wrotkach.

co pomaga uczestnikom w podjęciu pracy jako instruktor (w klubie, szkółce, założeniu swojej działalności). Rozwija i rozszerza ich wiedzę na temat prowadzenia zajęć grupowych i indywidualnych oraz przygotowuje do pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Oprócz wiedzy teoretycznej szkolą swoje umiejętności jazdy w różnych dyscyplinach wrotkarskich.

Po zdanym kursie uczestnik zyskuje:

 • tytuł Instruktora Sportu – Jazda na Wrotkach z ramienia PZSW,
 • legitymacje instruktora sportu: jazda na wrotkach wydaną przez PZSW,
 • certyfikat ukończenia wydany przez PZSW (w j. polskim i j. angielskim),
 • wiedzę i doświadczenie,
 • zajęcia z ekspertami w swoich dziedzinach,
 • ciekawe i kreatywne formy zajęć,
 • poznanie wielu ludzi związanych z naszym sportem,
 • koszulkę z napisem „Instruktor Jazdy na Wrotkach” i logiem PZSW.

Wymagania formalne:

 • ukończone 18 lat
 • dokument potwierdzający ukończenie szkoły średniej
 • oświadczenie o niekaralności
 • oświadczenie o braku przeciwwskazań do uprawiania sportu
 • umiejętności jazdy na wrotkach (określone w regulaminie)

*Jeśli masz ukończone 18 lat i jesteś w trakcie nauki w szkole średniej możesz wziąć udział w kursie, ale tytuł Instruktora otrzymasz dopiero z dniem ukończenia szkoły średniej.

Prowadzący: 

 1. Monika Cierniak
 2. Adrianna Rajewska
 3. Radosław Linkiewicz
 4. Olga Świątek
 5. Agnieszka Dobrowolska

Monika „Just Kittin” Cierniak

 

Przygodę z wrotkami i warszawską drużyną roller derby rozpoczęła w 2015 roku. Od początku swojej przygody ze sportem próbowała sił jako zawodniczka, sędzina i komentatorka meczy. Najwięcej nauczyła się jako wolontariuszka na ogólnoświatowych eventach m.in. Mistrzostwach Świata kobiecego i męskiego roller derby w 2018 roku. Wiedzę wykorzystała przy współtworzeniu derbowego magazynu „What a Bout!” i organizacji międzynarodowych turniejów roller derby w Polsce. W 2020 roku wystąpiła jako mówca na EROC (European Roller Derby Organizational Conference) przedstawiając rozwój roller derby w Europie Środkowo-Wschodniej.

Monika jest koordynatorką kursu oraz poprowadzi również zajęcia teoretyczne ze sprzętu wrotkarskiego.

Adrianna Quilenee Rajewska

 

Od 2016 roku wrotki to jej pasja. Regularnie uczęszcza na nightskatingi i odwiedza skateparki. Wielokrotnie pomagała w organizacji i brała udział w meetupach cibpoland m.in. w Warszawie, Łodzi i Berlinie. Jej ulubionymi trikami są wysokie skoki na rampie w różnych wariantach. Należy również do Warszawskiej ligi roller derby. Brała udział w turniejach i meczach w Polsce oraz za granicą, kilkukrotnie otrzymując tytuł “best blockera”.

Na kursie poprowadzi zajęcia z podstaw jazdy miejskiej i na skateparku.

Radosław “DredKnock” Linkiewicz

 

Sport towarzyszy mu przez całe życie, na ośmiu kółkach jeździ od małego. Przygodę z wrotkami rozpoczął w 2014 roku, kiedy właśnie powstawały pierwsze drużyny Roller Derby w Warszawie. Od prawie samego początku wspiera rozwój tego sportu w Polsce i za granicą, jako zawodnik, sędzia, trener i organizator eventów. Członek między innymi drużyny narodowej, z którą wystąpił na Mistrzostwach Świata w 2018 roku.

Na kursie odpowiedzialny za podstawy jazdy na wrotkach i roller derby.

Olga Świątek – Jaśkiewicz

 

Pasjonatka rhythm/jam roller skatingu. Była zawodniczka roller derby, która ostatecznie przeniosła się z wrotkami na parkiet taneczny.  Pełna zajawka w rytm tłustych bitów. Zatopiona w praktyce footworków jak w mantrę. Nie potrzebuje więcej niż 1m2, żeby świetnie się bawić na wrotkach. Uprawia styl wolny, nie lubi zbędnych ram. Podkręca swoje umiejętności uczestnicząc w festiwalach i warsztatach  w Europie. Przenosi je później do nauki innych, prowadząc warsztaty taneczne i zajęcia indywidualne zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Można ją śledzić na Instagramie i youtube jako @me_and_my_skates.

Na kursie jest odpowiedzialna za podstawy tańca na wrotkach.

Agnieszka Dobrowolska

 

Łyżwiarka, rolkarka i wrotkarka, instruktorka PZŁF i PZSW, uczestniczka wielu warsztatów i szkoleń. Wieloletnia członkini Teamu Nightskating Warszawa oraz członek komisji PZSW ds. jazdy figurowej. Obecnie trener główny Akademickiego Związku Sportowego Warszawa w sekcji łyżwiarskiej i rolkarsko-wrotkarskiej oraz klubu Arum. W marcu 2021 wydała swoją książkę – „Podstawy jazdy na łyżwach, rolkach i wrotkach”, wyd. BIS

Na kursie odpowiedzialna za metodykę nauczania dzieci i podstawy jazdy figurowej.

Najbliższe KURSY

KURS INSTRUKTORA JAZDY NA WROTKACH

24-28 sierpnia 2022 Pruszków

Szczegóły -> TUTAJ

ARCHIWUM Kursów PROWADZONYCH PRZEZ
POLSKI ZWIĄZEK SPORTÓW WROTKARSKICH