Zostań instruktorem

Licencja PZSW

Kurs instruktora jazdy na rolkach

Jest organizowany przez nasz Związek od 2004 roku. W obecnej chwili organizujemy 2 kursy rocznie (w okresie wiosennym i jesiennym). Staramy się, aby każdy kolejny kurs był coraz lepszy. Od kilku lat kadra jest niezmienna. Są to pasjonaci i działacze sportów wrotkarskich w tym trenerzy, zawodnicy i instruktorzy z całej Polski. Dodatkowo swoją część prowadzi również Prezes PZSW. 

Kurs Instruktora jazdy na rolkach jest przeznaczony dla osób, które chcąc zostać instruktorem jazdy na rolkach. Kurs odbywa się stacjonarnie przez 6 dni złożonych z 5 dni zajęć teoretycznych i praktycznych oraz ostatniego dnia egzaminów. Podczas kursu uczestnicy zdobywają wiedzę z zakresu:

 • sprzętu rolkowego,
 • prowadzenia zajęć w grupach,
 • nauki podstaw dzieci i dorosłych,
 • freeskate’u,
 • jazdy szybkiej,
 • freestyle slalomu,
 • hokeja na rolkach,
 • form prawnych klubów sportowych,

co pomaga uczestnikom w podjęciu pracy jako instruktor (w klubie, szkółce, założeniu swojej działalności). Rozwija i rozszerza ich wiedzę na temat prowadzenia zajęć grupowych i indywidualnych oraz przygotowuje do pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Oprócz wiedzy teoretycznej szkolą swoje umiejętności jazdy w różnych dyscyplinach.

Po zdanym kursie uczestnik zyskuje:

 • tytuł Instruktora Sportu: Jazda na rolkach z ramienia PZSW,
 • legitymacje instruktora sportu: jazda na rolkach wydaną przez PZSW,
 • certyfikat ukończenia wydany przez PZSW (w j. polskim i j. angielskim),
 • wiedzę i doświadczenie,
 • zajęcia z ekspertami w swoich dziedzinach,
 • ciekawe i kreatywne formy zajęć,
 • poznanie wielu ludzi związanych z naszym sportem,
 • koszulkę z napisem „Instruktor Jazdy na Rolkach” i logiem PZSW.

Wymagania formalne:

 • ukończone 18 lat
 • dokument potwierdzający ukończenie szkoły średniej
 • oświadczenie o niekaralności
 • oświadczenie o braku przeciwwskazań do uprawiania sportu
 • umiejętności rolkowe (określone w regulaminie)

*Jeśli masz ukończone 18 lat i jesteś w trakcie nauki w szkole średniej możesz wziąć udział w kursie, ale tytuł Instruktora otrzymasz dopiero z dniem ukończenia szkoły średniej.

Prowadzący: 

 1. Bartosz Pisarek
 2. Tomasz Szymczyk
 3. Natalia Rutkowska
 4. Sandra Combrzyńska
 5. Piotr Combrzyński
 6. Krystian Zarzeczny
 7. Paulina Czapla-Muszyńska
 8. Ewelina Czapla
 9. Tomasz Bardelski

BARTOSZ PISAREK

Prezes PZSW (od 2016), trener jazdy szybkiej.

Ukończony AWF Warszawa (kierunek wychowanie fizyczne) i podyplomowo SGH (kierunek marketing sportu). Kilkuletnie doświadczenie nauczycielskie oraz handlowe (współwłaściciel sklepu z rolkami i łyżwami). Trener jazdy szybkiej III poziomu we Włoszech oraz klasy II w Polsce. Od 2007 trener jazdy szybkiej w klubach Ambra Ołtarzew, KS Wilanów, UKS Zryw Słomczyn i Legia Warszawa. Jako zawodnik jazdy szybkiej uczestnik Mistrzostw Europy i Świata, wielokrotny Mistrz Polski w kategoriach juniorskich i seniorskich, specjalista od długich dystansów.

Na kursie prowadzi zajęcia ze swojej specjalizacji – jazdy szybkiej oraz z prowadzenia zajęć w grupie, która jest niezwykle istotna dla przyszłych instruktorów. Na samym początku prowadzi również wykład dotyczący zasad funkcjonowania sportu w Polsce i miejsca jakie zajmuje w tym całym systemie Polski Związek Sportów Wrotkarskich.

TOMASZ SZYMCZYK

Członek zarządu Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. Założyciel projektu I Love Rolki. Team Manager Powerslide Polska. Manager w sklepie online Bladeville. Od ponad 25 lat aktywny rolkarz agresywny.

Podczas kursu odpowiedzialny jest za poprawny przebieg oraz zachowanie wszelkich zasad dobrego zachowania i bezpieczeństwa. Dba o wpajanie dobrych nawyków przyszłych instruktorów pokazując im, że po zakończeniu kursu staną się osobami publicznymi.

W programie kursu są 4 wykłady które ma przyjemność poprowadzić. Dwa z nich dotyczą sprzętu rolkowego. Przekazuje na nich podstawową wiedzą o sprzęcie rolkowym oraz w jaki sposób odpowiadać na najczęściej zadawane przez kursantów pytanie: jakie rolki kupić. Na trzecim wykładzie dzieli się z przyszłymi instruktorami swoim doświadczeniem związanym z prowadzeniem projektu I Love Rolki – czyli problemy pracy instruktora i wizerunek rolek w Polsce. Wszyscy obecnie fizycznie i psychicznie po tym wykładzie będą w stanie uniknąć wielu błędów najczęściej popełnianych przez świeżo upieczonych instruktorów. Ostatni wykład dzieli z Bartkiem Pisarkiem. Wskazują na nim plusy zakładania stowarzyszeń i klubów – również oparte na ich własnym doświadczeniu.

Koordynuje kurs prawie od samego początku. Dba o to aby był coraz lepszy i trudniejszy – a co za tym idzie osoby biorące w nim udział wynosiły z niego praktyczną i potrzebną wiedzą, a czas spędzony na kursie został jak najlepiej wykorzystany. Zawsze jestem obceny przez cały czas trwania kursu i chętnie po zajęciach odpowiadam na wszelkiego rodzaju pytania związane z pracą instruktorów oraz tematami na których się znam.

NATALIA RUTKOWSKA

Licencjonowana instruktorka z wieloletnim doświadczeniem, pracuje w branży sportowej od 2004 roku, z wyczynowym sportem ma doświadczenie od najmłodszych lat jako zawodniczka łyżwiarstwa figurowego brała udział w Mistrzostwach Świata w Łyżwiarstwie Synchronicznym. Od 2016 roku prowadzi szkołę ice ‘n’ roll w Toruniu, gdzie uczy jazdy na rolkach i łyżwach. Uczenie innych jest dla niej źródłem ogromnej radości. Lubi motywować swoich uczniów i obserwować ich postępy. Najbardziej inspirujące są dla niej zajęcia z dziećmi. Na rolkach najbardziej lubi prędkość oraz naukę nowych trików. W wolnym czasie podróżuje, a do poznawania nowych miejsc często wykorzystuje rolki.

SANDRA COMBRZYŃSKA

Wieloletnia zawodniczka łyżwiarstwa synchronicznego w klubie MKS AXEL Toruń.

Kwalifikacje: instruktor sportu: łyżwiarstwo figurowe od 2013 roku i wrotkarstwo od 2015 roku; trener II klasy lekkiej atletyki od 2016 roku; wychowawca kolonijny od 2015 roku; kierownik wypoczynku od 2016 roku; Absolwentka AWF Poznań. Studia Licencjackie kierunek: sport. Studia magisterskie kierunek: organizacja i zarządzanie w sporcie.

Rolki to jej największa pasja, lubi każdą z dyscyplin i w każdej się rozwija. Uwielbia pracować z dziećmi i dorosłymi. Nauka innych sprawia jej ogromną przyjemność i niesamowitą satysfakcję. Jest jedną z założycieli szkółki łyżwiarsko-rolkowej ICERUNNERS ROLLRUNNERS w Poznaniu, która została utworzona w 2013 roku. Od 2020 roku pracuje również w PZSW, koordynuje kursy i działa na rzecz rozwoju dyscyplin.

Na kursie jest odpowiedzialna za naukę podstaw dorosłych i z chęcią przekaże Wam swoją wiedzę i doświadczenie.

PIOTREK COMBRZYŃSKI 

23 lata na rolkach, liczne wyjazdy, zawody  i pokazy zaowocowały w bogate  doświadczenie, którym chętnie dzieli się z innymi. Lista zawodów w których brał udział jest naprawdę długa i zahacza o dwukrotne mistrzostwo Polski w aggressivie, zawody bladecross jak i medale za najlepsze triki wykonane na zawodach. Podczas swojej rolkowej kariery ponad 100 razy stawał na najwyższym podium. Cały czas czynnie startuje w zawodach reprezentując takie marki jak USD, Undercover Wheels oraz Powerslide Polska.

Przez pierwsze kilka lat Piotrek nie schodził prawie w ogóle z dużej rampy (half-pipeu), która dała mu obycie ze skokami i profilami. Wraz z biegiem czasu odkrywał kolejne dyscypliny jazdy agresywnej na rolkach: skatepark i street.

Na codzień prowadzi dwa sklepy stacjonarne z rolkami w Warszawie oraz uczy w jednej z tamtejszych szkółek.

Od zawsze jednym z jego najwiekszych marzeń było skakanie na mega rampie, które zresztą udało mu się zrealizować: jako pierwszy w Polsce i jeden z nielicznych na świecie wylądował double flatspin 900 (podwójne salto do tyłu 180).

Na kursie instruktora wrotkarstwa PZSW Piotrek odpowiada za część praktyczną i egzamin z jazdy miejskiej.

Krystian Zarzeczny

20 lat doświadczenia na rolkach agresywnych umożliwiło Krystianowi opracowanie systemu nauczania dla najbardziej wymagających rolkarzy agresywnych/freeskatowych w kraju. Przez lata odnosił sukcesy na zawodach krajowych oraz międzynarodowych, dzięki temu, wie jak trenować w najbardziej efektywny sposób. Nadal czynnie uczestniczy w zawodach reprezentując takie marki jak Hedonskate, Powerslide oraz USD. Z wykształcenia jest Inżynierem Biomedycznym, który po kilku latach doświadczenia w wyuczonej profesji, zdecydował się na zmianę życiowej drogi. Praca licencjonowanego instruktora daje mu niezwykle wiele radości. Uwielbia motywować swoich podopiecznych do przekraczania coraz to większych barier w jeździe na rolkach. Wie jak ważne jest wyznaczanie sportowych celów i dążenie do ich realizacji.

PAULINA CZAPLA-MUSZYŃSKA

Swoją przygodę z rolkami, a dokładnie z Freestyle Slalomem rozpoczęła w 2008 roku na zajęciach dodatkowych u Konrada Wodza Tomaki w Szkółce Rolkowej “Wodzu” w Rzeszowie.
Z czasem oprócz własnych treningów i startów w zawodach pomagała przy prowadzeniu zajęć.
Kurs Instruktora Wrotkarstwa zdała w 2014 roku. W tym samym roku zaczęła współpracować z PZWS jako prowadząca i egzaminator podczas kursów podstawowych oraz podstaw slalomu.
W latach 2014-2020 uczyła w Szkółce Rolkowej I Love Rolki w Warszawie, zajmując się głównie dziećmi oraz młodzieżą i przygotowaniem ich do zawodów.
Jest wielokrotnie medalistką Mistrzostw Polski oraz pucharów świata. W 2016 roku zdobyłam 3 miejsce w rankingu światowym w konkurencji Speed Slalom, również w tym samym roku dało się jej zdobyć tytuł Mistrzyni Polski w tej samej konkurencji.
W 2018 roku została trenerka kadry we Freestyle Slalomie. Również od 2018 roku jest sędzią międzynarodowym WSSA.
Od września 2020 współtworzy szkółkę w Krakowie – Akademia Rolkarza.
Na kursie prowadzi zajęcia ze swojej specjalizacji – Freestyle Slalom.

EWELINA CZAPLA

Jest absolwentką AWF-u w Warszawie. Na rolkach jeździ od ponad 12 lat. Wychowawnka szkółki rolkowej WODZU. Team rider marki Powerslide Polska. Instruktorka z wieloletnim doświadczeniem. Międzynarodowy sędzia WSSA.

Na kursie opowiada o dyscyplinach Freestyle Slalomu i pokazuję, jak wykorzystać podstawowe triki slalomowe w nauce podstaw jazdy.

Osiągnięcia:

Mistrzostwo Polski w konkurencji Speed Slalom

Wielokrotna medalistka Pucharu Świata

TOMASZ BARDELSKI

Bady wprowadzi Was w tajniki hokeja. Pokaże jak wykorzystać go w nauce jazdy ale i zapewnić dużą rozrywkę podopiecznym w każdym wieku!
Opolanin z urodzenia i przekonania. Zawodowo zajmuję się szeroko pojętym marketingiem i sprzedażą. Pracuję w Radiu Opole jako szef sprzedaży. Posiada wyższe wykształcenie kierunkowe związane z wykonywaną pracą (dwa fakultety).

Od dziecka przede wszystkim pasjonował go hokej na lodzie. Na łyżwach jeździ nieprzerwanie już kilkadziesiąt lat. Przez wiele lat miał przyjemność uprawiać hokej na lodzie wyczynowo w Orliku Opole, obecnie gra już tylko amatorsko.

Jego drugą pasją sportową jest hokej na rolkach. Wyczynowo jako prawy obrońca, gra już ponad 25. lat w najbardziej utytułowanym polskim klubie hokeja na rolkach, TH Marsjanie Opole, będąc jego wieloletnim trenerem i kapitanem. Jest również byłym wieloletnim reprezentantem Polski w hokeju na rolkach, jej kapitanem i trenerem, a międzynarodowe doświadczenie zdobywał podczas występów na kilkunastu Mistrzostwach Europy (zarówno z orzełkiem na piersi, jak i klubowych), jak i w Mistrzostwach Świata. Owe doświadczenie zaowocowało również zaproszeniem go przez Telewizję Polsat do komentowania podczas transmisji 20. meczów hokeja na rolkach, które odbyły się w Świdnicy w ramach World Games 2017 (Olimpiada Sportów Nieolimpijskich, Wrocław’20).

Przygodzie z rolkami zawdzięcza także ukończenie kursu instruktora wrotkarstwa zorganizowanego przez Polski Związek Sportów Wrotkarskich oraz powołanie do życia Szkółki Rolkarskiej REDwheel, którą prowadzi w Opolu od 9. lat.

Ponadto posiada dyplom instruktora hokeja na lodzie zdobyty podczas 8-miesięcznego kursu zorganizowanego przez Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, dzięki czemu okazjonalnie, gdy tylko znajdzie wolna chwilę, może współpracować z macierzystym klubem hokeja na lodzie, MUKS Orlik Opole.

Najbliższe KURSY

KURS INSTRUKTORA JAZDY NA ROLKACH

17-22 MARCA 2024
SOLEC KUJAWSKI

Szczegóły -> TUTAJ

 

ARCHIWUM Kursów PROWADZONYCH PRZEZ
POLSKI ZWIĄZEK SPORTÓW WROTKARSKICH

KURS INSTRUKTORA JAZDY NA ROLKACH

17-22 września 2023 SIEDLCE

Szczegóły -> TUTAJ

KURS INSTRUKTORA JAZDY NA ROLKACH

6 – 11 marca 2023 Władysławowo

Szczegóły -> TUTAJ

KURS INSTRUKTORA JAZDY NA ROLKACH

25 – 30 września 2022 Przysucha

Szczegóły -> TUTAJ

KURS INSTRUKTORA JAZDY NA ROLKACH

21-26 marca 2022 Toruń

Szczegóły -> tutaj 

Kurs Instruktora Wrotkarstwa

28.08-02.09.2021 SZCZYTNA

info >>>

KURS iNSTRUKTORA WROTKARSTWA

14-19.03.2021 TYCZYN

info >>>

KURS iNSTRUKTORA WROTKARSTWA

15-20.09.2020 pOZNAŃ

info >>>

Kurs Instruktora wrotkarstwa

ODWOŁANY

16-21.05.2020

info >>>