Skate Cross

to dynamiczna dyscyplina sportowa polegająca na wyścigach na rolkach po torze przeszkód. Uczestnicy rywalizują na specjalnie przygotowanym torze, który może zawierać różnorodne elementy, takie jak:

  • Skocznie: Różnego rodzaju rampy i skocznie, na których zawodnicy muszą wykonywać skoki.
  • Zakola i zakręty: Tor może mieć ostre zakręty i kręte odcinki, które wymagają precyzyjnej techniki jazdy.
  • Przeszkody: Mogą to być bariery, pachołki, tunele i inne elementy, które trzeba ominąć lub przeskoczyć.

Skate Cross łączy elementy techniczne i szybkościowe, co sprawia, że jest to widowiskowy i wymagający sport. Zawodnicy muszą być nie tylko szybcy, ale także posiadać doskonałą kontrolę nad swoimi rolkami oraz umiejętność radzenia sobie z różnymi przeszkodami na torze.

Zawody Skate Cross mogą odbywać się zarówno na torach zamkniętych, jak i otwartych, a także w różnorodnych lokalizacjach, od miejskich ulic po specjalnie przygotowane areny. Sport ten zdobywa coraz większą popularność na całym świecie, przyciągając zarówno zawodników, jak i widzów swoją dynamiką i efektownością.

Aktualności Skate Cross

Komunikat Komisji Skate Cross

Komunikat Komisji Skate Cross Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich w sprawie powołania kadry narodowej na rok 2024 w dyscyplinie Skate Cross Na posiedzeniu Komisji Skate Cross PZSW w dniu 03.06.2024 r. ustalone zostały zasady powołania reprezentantów Polski na...

czytaj dalej

Nowa dyscyplina w PZSW!

W dniu wczorajszym odbyło się spotkanie środowiska organizującego zawody w dyscyplinie Skate Cross, która w ostatnim czasie zyskuje bardzo dużą popularność. Przypomnijmy, że w tym roku rozgrywane są w Polsce dwa cykle zawodów: Polish Skate Cross League i Skate Cross...

czytaj dalej